Osvětlení koupelen

Protože se většinou jedná o prostory bez oken, je nutné koupelnu dostatečně osvětlit. Nejvhodnější osvětlení je kombinace stropních a nástěnných svítidel. Je důležité z důvodu bezpečnosti instalovat svítidla pouze do určitých míst a vybírat svítidla, které jsou odolné vůči vodě a vlhkosti. V koupelně musíme taky dbát i na dodržení elektrické bezpečnosti.

Například osvětlení zrcadel je nejvhodnější instalace svítidel přímo nad něho nebo po jeho obou stranách. Nevhodnější svítidla jsou například s opálovým krytem, které zajišťují rovnoměrné osvětlení a zabraňují oslnění. Nejméně vhodné jsou bodové svítidla, protože jejích ostré světlo se v zrcadle odráží.

Důležité je i osvětlení sprchového koutu, který je většinou stíněný závěsem nebo skleněnými dveřmi. Proto je potřeba svítidlo umístit na strop nebo na boční stěnu co neblíže ke sprchovému koutu. Nebo je vhodné osvětlit prostor nad sprchovým koutem kvalitním a odolným bodovým světlem.

Centrální osvětlení koupelny je nejdůležitější. Je podstatné, aby se svítidla rozsvítili co nejdřív a proto je podstatní vybírat vhodný zdroj světla. Okamžité rozsvícení Vám zabezpečí halogenový zdroj nebo úsporné LED žárovky.

Pokud hledáte kvalitní osvětlení, které je designové, bezpečné a zároveň vydrží mnoho let, tak si určitě vyberete z naší bohaté nabídky https://www.ledmat.cz/koupelnova-svitidla/

koupelny

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.