Pohybové čidla pro vaše osvětlení

cipZnáte to, jdete v noci na toaletu a ve tmě hledáte vypínač. Nebo máte plné ruce nákupu a v tmavé hale musíte tašky opatrně položit na podlahu, protože musíte zapnout světlo.

 

 

 

 

 

 

 

Proto pro pohodlnější a bezpečnější využití vašich svítidel můžete využít pohybová čidla. Je to řešení, které je cenově příznivé a snadno se instalují na vaše svítidla.

Nejprve je třeba popřemýšlet, kde všude chcete využít pohybové čidla v domácnosti nebo na zahradě. Dále je třeba si vybrat čidlo, které vám bude nejvíce vyhovovat. Pohybových senzorů je na trhu mnoho druhů a s různými funkcemi. Dále je třeba zjistit, zda máte svítidla a žárovky kompatibilní s pohybovým senzorem.

Je taky důležité, abyste měli čidla například na schodišti z obou stran schodů. Nestačí jen jedno čidlo nahoru nebo dolů, protože senzor zachytí pohyb většinou jen do 2 až 3 metrů. Pokud se jedná o místnost, se vstupními dveřmi, tak tam samozřejmě stačí čidlo jedno.

Také je rozdíl, zda se čidlo po několika sekundách nebo minutách samo vypne. Takové čidlo se více hodí nad vstupní dveře do domu, garáže nebo na venkovní schodiště, kde není potřeba dlouhého svícení. Pro venkovní využití senzoru je také nejlépe vybrat senzor, který rozezná den od noci a tím šetří vaši elektrickou energii.

V interiéru je dobré využít senzory pohybu, které se sami vypnou, když neprobíhá žádný pohyb. To se hodí hlavně na toaletu, chodbu, halu nebo schodiště, takže na místa, kde se člověk dlouho nezdržuje. Je to dobré i pro vaše hosty, kteří netuší, kde máte vypínače. Senzory pohybu není vhodné instalovat například v obývacím pokoji nebo ložnici, protože když chcete dlouho svítit, ale moc se nehýbete, například při čtení knížky nebo při sledování televizoru, čidlo vypne světlo.

Pokud jste přemýšleli nad usnadněním využití osvětlení na vaší zahradě nebo doma, určitě se podívejte na náš eshop a vyberte si z naší nabídky nejmodernějších senzorů pohybu od renomovaného výrobce Philips, které můžete instalovat na jakékoli již stávající svítidlo.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.