Světelné stmívače

huewirelessdimmingkit-800x3851Vypínače jsou neodmyslitelnou součástí každého svítidla. V dnešní době se obyčejné vypínače pomalu nahrazují mnohem efektivnějším stmívačem svítidel. Výhoda stmívače je ta, že si můžete podle potřeby či atmosféry měnit intenzitu světla. Je to elektronický přístroj, který reguluje jas svítidel. Stmívač lze nahradit všude místo obyčejného vypínače.

 

 

 

 

 

Jaké světelné zdroje jsou kompatibilní se stmívačem?

Stmívačem můžete regulovat klasické žárovky, halogenové žárovky na 230 V nebo žárovky napájeny z transformátoru, retrofitové LED žárovky, úsporné žárovky, žárovky s předřadníkem 1-10 V. Při všech typech žárovek však třeba dbát na to, aby byly kompatibilní s nástěnným stmívačem. Nejlepší jsou však LED stmívatelné žárovky, který svit se reguluje nejlépe a to bez jakýchkoliv rušivých zvuků či blikání.

Jaké typy stmívačů si můžete vybrat?

Jsou různé typy stmívačů, ať už podle techniky, estetiky nebo funkčnosti. Můžete si taky vybrat stmívač podle barevného provedení nebo způsobu ovládání.

Podle ovládání máte k dispozici dva typy a to s otočným ovládáním, kde otáčíme knoflík a ovládáte tak intenzitu a barvu světla nebo stmívače s krátkocestným ovládáním, které reagují na stisk dotykové plochy. Krátkým dotykem jen rozsvítíte nebo zhasnete světlo a delším dotykem regulujete intenzitu a barvu světla.

Výměna stmívače za vypínač

Výhodou výměny je, že nemusíte zasahovat do elektroinstalace, jen jednoduše vyměníte vypínač za stmívač ve vaší stěně. Samozřejmě pro výměnu je potřebný odborník na elektroinstalace.

Pokud přemýšlíte nad renovaci vašeho osvětlení, podívejte se na naší stránce na designová svítidla od renomovaného výrobce Philips, který vám právě tuhle moderní variantu ovládání osvětlení nabízí. Samozřejmě na stránce najdete k svítidlům i nástěnné stmívače Philips.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.